ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2837037
*
nr 283 7037
Spegel
50-tal, ek H118
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 13:49:34
1
100 kr
10/11 01:23:23
2
150 kr
10/11 11:59:44
3
200 kr
10/11 13:00:16
4
250 kr
10/11 15:43:54
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 283 7037
Spegel
50-tal, ek H118
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 13:49:34 | 1 | 100 kr |
10/11 01:23:23 | 2 | 150 kr |
10/11 11:59:44 | 3 | 200 kr |
10/11 13:00:16 | 4 | 250 kr |
10/11 15:43:54 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27